Poniżej zamieszczamy coś na kształt kilku najważniejszych przykazań, które powinni na pamięć wbić sobie do głowy początkujący gracze zakładów sportowych, którzy zamierzają grać i wygrywać z bukmacherem w sieci i poza nią.

porady bukmachera
Jak grać żeby nie przegrać?

Zanim zajmiemy się na poważnie typowaniem meczy sportowych powinniśmy przede wszystkim skupić się na:

  • Sprawdzeniu jaka jest obecnie forma zawodników/zespołu na który mamy zamiar dokonać zakładu. Jest to o chyba najważniejsza rada zanim zabierzemy się w ogóle do obstawiania wyniku danego zdarzenia.
  • Sprawdzeniu czy typowany zespół/zawodnik odbył sporą liczbę spotkań za nim zagra w typowanym zdarzeniu – przez co będzie bardziej zmęczony i nie da z siebie wszystkiego lub opadnie z sił w końcówce.
  • Dowiadujemy się z portali sportowych czy na przykład zespół męczą jakieś kontuzje, czy są zawodnicy wy-kartkowani, ustalmy przewidywane składy drużyny.
  • Ustalamy czy zespół lub zawodnik na którego chcemy postawić gra swój mecz na wyjeździe, czy na własnym boisku.
  • Porównujemy historycznie wyniki obu stron zakładu, ich miejsce w tabeli, no i o co tak na prawdę grają czy o mistrza, puchary czy może o utrzymanie w lidze, a być może o przysłowiową pietruszkę.
  • Ustalamy na podstawie ostatnich wyników jaki jest trend (prawo serii) – czyli ile meczy nasz typ wygrał bądź przegrał w ostatnich kilku tygodniach.

To są najważniejsze kwestie, a których powinien pamiętać początkujący gracz w zakładach bukmacherskich.