Granie u nielegalnych bukmacherów cały czas jest częstym tematem na forach bukmacherskich i nie tylko. Dlaczego korzystanie ze stron bez licencji nie jest dobrym pomysłem?

Dlaczego nie warto grać u nielegalnych bukmacherów?
Dlaczego nie warto grać u nielegalnych bukmacherów?

Legalni bukmacherzy w Polsce

Obstawianie meczów na legalnych stronach internetowych wielu osobom kojarzy się głównie z podatkami. Owszem, przy każdym postawionym kuponie trzeba zapłacić 12% wniesionej stawki, ale niekoniecznie musi być to wada.

Warto wziąć pod uwagę, że bardzo wielu legalnych bukmacherów decyduje się na organizowanie promocji powiększających wygrane o 12, 14 czy nawet 20 procent. W ten sposób niweluje się wartość podatku, a nawet można zarobić więcej niż na zagranicznych stronach.

Czy warto grać u legalnego bukmachera?

Często słyszy się głosy, że na obstawianiu u legalnych bukmacherów nie da się zarabiać ze względu na opłaty na rzecz państwa. Prawda jest jednak taka, że rzadko kto stawia kupony, gdzie jednorazowe wygrane przekraczają próg 2280 zł.

Nawet najlepsi typerzy stawiają pojedyncze kupony, by nie płacić podatku i wychodzić na plus. Skoro oni tak mogą, to dlaczego nie typowy „szary” miłośnik obstawiania?

Granie u nielegalnych bukmacherów to też ryzyko popadnięcia w kłopoty z prawem. Konsekwencje przewidziane w ustawie hazardowej są na tyle poważne, że właśnie ze względu na nie wiele osób nawet nie patrzy w kierunku takich stron jak Bwin czy Unibet.

Musimy też liczyć się z tym, że zagraniczni bukmacherzy umywają ręce w przypadku jakichkolwiek problemów graczy. Potrafią też zablokować konto razem z pieniędzmi. Mają do tego prawo, ponieważ w regulaminach dostępne są zapisy, w których gracz deklaruje, iż zna przepisy we własnym kraju i wszystkich przestrzega.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.