Urządzenia mobilne to dziś miejsca, gdzie możemy grać w gry hazardowe w Betgames STS. Jednak mowa w tym wypadku o smartfonach. Mimo rozwoju technologii wciąż gry mobilne nie są na takim samym poziomie jak w przypadku gier na konsole. Widać to choćby za pośrednictwem konsoli Nintendo Switch. Ten jeden z największych hitów ostatnich lat gwarantuje dostęp do sporej grupy gier z bardzo ładną grafiką i możliwościami rozgrywki. Co prawda typowe gry na Switcha nie należą do najtańszych, jednak można liczyć tutaj także na kilka tytułów w modelu free to play. Oto nasze zestawienie.

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale to jedna z najbardziej popularnych, a do tego darmowych gier i to nie tylko na Switcha. Dostępna jest ona bowiem na wszystkie popularne platformy. Dzieło Epic Games pojawiło się na Switchu w 2018 roku i z miejsca stało się bestsellerem. Mamy tu do czynienia z Igrzyskami Śmierci na bezludnej wyspie. Na spadochronach zostaje zrzuconych tutaj 100 graczy. Toczą ze sobą pojedynek w trybie battle royale. Na samym początku każdy z graczy ma tylko kilof. Jednak w różnych miejscach może znaleźć zrzut zaopatrzenia, gdzie dostępne są różne bronie i materiały. Naszym zadaniem jest pozostać przy życiu, gdyż wygrywa tylko ostatnia osoba na wyspie. Możemy postawić na wiele strategii, jednak trzeba pamiętać, że z czasem mapa ulega zmniejszeniu, przez co łatwiej jest trafić na innych przeciwników.

Paladins: Champions of the Realm

Również i gra Paladins od studia Hi-Rez Studios obecna jest na Switchu od 2018 roku. Ta pierwszoosobowa strzelanka osadzona jest w świecie fantasy. Tu mamy do czynienia z grą zespołową. Pojedynek między sobą toczą bowiem 2 drużyny składające się z 5 graczy. Możemy wybrać dla siebie jedną z ponad 40 postaci, które różnią się między sobą klasą, siłą ataku, obrony czy umiejętnościami specjalnymi. W grze w podstawowym trybie walczymy o przejęcie punktu na środku mapy, a następnie transportujemy pojazd do wrogiej bazy. Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie 4 punkty. Można również zagrać w tryb TDM do 40 zabójstw, jak i szturm do 400 punktów.

Warframe

Także w 2018 roku na Switchu pojawiło się Warframe. Tym razem w grze od Digital Extremes trafiamy w odległą przyszłość. Nasz układ słoneczny został zdominowany przez wielką wojnę między korporacjami. W grze będącej połączeniem strzelanki czy RTG wcielamy się w legendarnych wojowników Tenno. Zostają oni wybudzeni ze snu i ponownie muszą wziąć udział w walce. Ponieważ nasi bohaterowie to wręcz kosmiczni ninja, będą w stanie eliminować przeciwników zarówno z dystansu za pomocą różnych karabinów, jak i również z bliska dzięki broni białej: sztyletem, mieczem. Będziemy walczyć przeciwko lub wraz z armią Grineer bądź Coprus.

Fallout Shelter

Wiele osób kojarzy Fallouta jako dynamiczną grę rozgrywaną w świecie po wojnie nuklearnej. Fallout Shelter to z kolei poboczna produkcja, w której wcielamy się w osobę zarządzającą schronem przeciwatomowym. Wraz z wybuchem wojny znajduje się w nim garstka osób, zaś naszym zadaniem będzie nie tylko utrzymać ich przy życiu, lecz także zadbanie o rozwój całego miejsca. Możemy wedle umiejętności wyznaczać zadania mieszkańcom, rozbudowywać kolejne pomieszczenia, dbać o reprodukcję. Musimy również patrzeć na zewnątrz, gdyż co jakiś czas nasza baza może być atakowana lub ktoś poprosi nas o schronienie.

Za darmo na Switchu zagramy również w takie produkcje jak: DC Universe Online, Realm Royale, Pokemon Quest, SMITE, Rogue Company, Dawn of the Breakers, Gems of War.